יום חמישי, 15 בדצמבר 2011

חתיך! (אני לא יודעת מי היא...)
אגב ה-35% הנותרים הם כי אין גישה לקליפים הרשמיים של סיה, זו הייתה ברירת מחדל הרבה יותר טובה מאיזה קליפ שמורכב ממצגת עטיפות הדיסקים שלה למשל.

טוב, אני עדיין בתהליך של גיבוש הרשימה בראש, זה לא פשוט כל העניין הזה.
כמו שאמרתי לך הכל התחיל מהשיר של קאונטינג קרואו'ס שהחזיר אותי אחורה כמה וכמה שנים. ונכון שזה לא שיר שאני שומעת ביומיום, אבל כן - הוא בהחלט נשאר בעשירייה שלי של שירי-כל-הזמנים. (אגב כבר עירבתי את איתי בנושא, והוא אמר שיש לו גרסה מעולה, כמובן...)
אז כבר יש לנו מתמודד אחד.

גם השיר היחסית חדש בחיי (4 שנים נדמה לי), Out of time של Blur, נכנס בוודאות לרשימה, אומנם אין לו משקל נוסטלגי, ולא ממש הכרתי אותו בתקופה שBlur היו Blur, אבל הוא ואני התחברנו באיזה נסיעה לילית בשידוכו של גלגל"צ ומאז אנחנו מנהלים זוגיות דיי יציבה. ואני מוצאת את עצמי חוזרת אליו אחת לאיזה זמן.
מתמודד שני.

ואז ניסיתי לחזור לכל מיני נקודות זמן ושירים שליוו אותי ואני לגמרי מסובכת פה. למשל פינק פלויד. חרשתי וחרשתי את הדיסקים שלהם, כולל אלה שהוקלטו במטבח ביתי עם סירים ומחבתות. אני לא ממש בטוחה אם יש שיר שלהם שיגיע לרשימה. אני מתנדנדת לגבי Shine on you crazy diamond , Wish you were here ויש גם את Hold on to the draem (שמסתבר שבמקור יש לו שם אחר) שאותו אני ממש אוהבת בגלל הסקסופון באמצע, אבל בואי נודה בזה, המילים פחות מדברות אליי...
אז אני שמה אותם בצד בינתיים.

תוסיפי לצד להקות וזמרים שהיו מאוד משמעותיים בשבילי לתקופה, אבל כנראה שכבר פחות היום: רד הוט צ'ילי פפרס, נירוונה, לו ריד, ניק קייב, הפריטנדרס, הקראנבריז, מריאן פיית'פול, אינדיה ארי, לורן היל, הסמיתס, קיור, פרל ג'אם, הדורס, מאניק סטרייט פריצ'רס, אוי אלוהים - הביטלס, ג'ון מאייר, קיי'ס צ'ויס, איאן בראון, גאנס אנד רוזס, סקנק אננסי, כן גם סמשינג פמפיקנס, אליוט סמית' (במקומך הייתי מכניסה את Between the bars) וג'ף באקלי (Hallelujah למרות הכל, חסד של אהבה ראשונה) כנראה רק בעשרייה השנייה.
האם תם עידן הזמרים המייללים / מתאבדים בחיי?

ומה עם קרן אן? פיונה אפל? Folish games של ג'ול? Favorite mistake של שריל קרואו? סיה?
מה עם רדיו הד? מה עם REM באמת? ג'וני קאש? ג'וני מיטשל? דפש מוד? דמייאן רייס? והדצמברריס?
ומה עם אדל? כנראה שהיא דווקא תכנס, אבל עוד לא החלטתי עם איזה שיר.
ומה עם ליאונרד כהן?


מי שכן מצליח להכנס לעשירייה הראשונה היא טורי עם Angie וניק דרייק עם Way to blue
בק עם Everybody's gotta learn sometime הרבה בזכות הסרט (לקראת האוסקר נעשה רשימת עשרת סרטי-כל-הזמנים), האמת לסרטים יש הרבה משקל פה. אני על סף להכניס את נטאשה אטלס רק בזכות להרגיש בבית (הסרט הקוריאני).
אבל לא רק סרטים זוכים להוות משקולת רגשית. קבלי לרשימה את ג'ייסון מרז בשיר הסלואו היפה בעולם (היה נכנס בכל מקרה) ואריק סיני - סיבה טובה לאהבה.
אז אני עומדת על 7 מתוך 10.

ועוד לא דיברנו על ne me quitte pas (בגרסה של ז'ק? בגרסה של פרנק? של אמיליאנה? גרסה אחרת מאלפי הגרסאות הנוספות? דיר גוד! יו טיוב אומר שיש גם גרסאות לג'ק ג'ונסון, שירלי בסי, ברבה סטריסנד, נינה סימון, מדונה, ניו קידס אין דה בלוק, סידני לאופר, דסטי ספרינגפילד, ריי צ'ארלס, טום ג'ונס, ניל דיאמונד - לא בטוח שכולם זה באמת השיר הזה או רק הכותרת זהה, אבל וואו יש לי הרבה מה להשלים... ואיתי אמר שאני חייבת לשמוע את דני רובס אז גם את)

-נשימה-

ובכלל עוד לא דיברתי על שירים בעברית ועל גידי גוב, ערן צור, עמיר בניון, פורטיסחרוף (או כל אחד לחוד) רונה קינן, דני ליטני, רוני אלטר, אריק/שלמה/שלום.
ועל כל מיני אחרים חדשים בחיי.
ואני מרגישה ששכחתי הרבה, כל מיני זמרים של שיר אחד (מי אמר The way? אני אפילו לא זוכרת מי שר את זה, או הקאוור היפה של Nouvelle Vague)
טוב, כשאגיע הביתה אני הולכת לעבור על התיקיות שלי במחשב. זה ייקח קצת זמן. אחזור עם הרהורים נוספים...


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה